O nás


 

Ensemble Guillaume

je smíšený komorní pěvecký sbor zabývající se interpretací staré hudby až po období baroka. Sbor pracuje pod vedením Lukáše Vendla.

    

Soprán

Eliška Kondrová, Lada Leníčková, Michaela Petříčková, Andrea Roubíčková, Ester Slaninová, Johana Štětkářová, Veronika Vytlačilová

  

Alt

Jitka Krejčí, Marie Soukupová, Daniela Vodáčková 

Tenor

Arne Springorum, Vít Springorum

Bas

Pavel Geier, Vladimír Kosík, Libor Štětkář, Pavel Vodáček

   

Lukáš Vendl

   

   

Po maturitě na gymnáziu absolvoval obor varhany ve třídě Prof. Jana Hory na Konzervatoři v Praze. V roce 2003 zakončil studium u Prof. Jaroslava Tůmy na pražské HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů pod vedením vynikajících světových varhaníků (např. Martina Sandera, Haralda Vogela) i cembalistů (Helmut Franke). V roce 2002 studoval na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku pod vedením Prof. Wolfganga Zerera. Tématem jeho disertační práce je hudební teorie 17. a 18. stol. se zaměřením na tvorbu pro klávesové nástroje. Získal ocenění na několika domácích i zahraničních interpretačních soutěžích. 

Jako kantor působí v Českobratrské evangelické církvi, je varhaníkem v chrámu ČCE U Salvátora v Praze. Vyučuje na Pražské konzervatoři a na ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze 6. Působí pravidelně jako lektor na letních kurzech staré hudby ve Valticích na Moravě a Letní škole barokní hudby v Holešově, také na sborových dílnách v Pardubicích a želivském Conviviu. Věnuje se především poučené interpretaci barokní hudby.
Provedl několik novodobých premiér rozsáhlejších vokálně instrumentálních děl např. z archivu kláštera v Želivi. Vede soubor barokních nástrojů Harmonia delectabilis, komorní vokální těleso Ensemble Guillaume a soubor Collegium 419.
Jako varhaník a cembalista vystoupil s recitálovým programem v rámci Plzeňského varhanního festivalu, Haydnovských slavnostech, Želivském festivalu, Bachovském týdnu v Budapešti, Smečenském varhanním festivalu, Orlicko-kladském varhanním festivalu aj. Spolupracuje s řadou vynikajících interpretů – Irenou Troupovou, Vilémem Veverkou, Jakubem Kydlíčkem a dalšími.
 


 

   

Aktuality
O nás
Historie
Koncerty
Fotogalerie
Nahrávky
Kontakt

Podpořili nás